Robotik Eğitimi

robotik kursu , kadıköy robotik eğitimleri, robotik , çocuklar için robotik eğitimiÇocuklar için robotik eğitimi

Makineler  hayatımızın her alanında hızla ilerlemeye ve gelişmeye devam ediyor.Otomobillerden akıllı telefonlara , ev aletlerinden oyun konsollarına kadar herşey robotik ve mühendisliklere bağlıdır.

21.yy yetenek ve becerilerini kazandırmayı hedefleyen eğitim müfredatımız ile çocuklarınız aldıkları bu eğitim sayesinde ;

Yeni modeller oluşturarak hayal güçlerini geliştirme

3 boyutlu düşünme

Zihinlerinde canlandırma yapma

Hayal etme ve fikir yürütme becerisi kazanacaklar.

 

Robotik Eğitimin Çocuklar İçin Faydaları


Mekanik ve algoritma gibi matematiksel verileri robot bilimi ile sentezleyen eğitime robotik eğitimi denmektedir. Günümüzde 6 yaşından itibaren çocuklar için robotik eğitimi vermekteyiz. Bunun karşılığında uzun bir zaman dilimine yayarak başta mühendislik olmak üzere birçok yönde katkı sunmaktayız. 

Çocuklar İçin Robotik Eğitimin Önemi 

Çocuklar için geliştirdiğimiz robotik eğitimi yan dal olarak düzenli olarak matematik ve mantık gibi bilimlerden beslenmektedir. Bu da hem okul hayatlarındaki eğitim programlarına yardımcı olmakta hem de kendilerini geliştirme yollarında mekanik ve bilimsel olarak birçok katkı sağlamaktadır. Çocuklar için hep merak konusu olan teknolojinin ve teknolojik ürünlerin tamamen eğlence odaklı üretilmesi ise çocukların eğlenerek öğrenme yollarına çığır açıcı yenilikler sunmaktadır. Üretilen robotik gereçler ile neler yapabildiklerini görmek de ek bir parantez olarak açılmalıdır. 

Robotik Eğitimin Çocuklara Uzun Vadede Faydaları 

Tamamen alanında uzman ekibimiz ve lisanslı eğitmenlerimiz ile verdiğimiz çocuklar için robotik eğitimi başta mühendislik alanının düzenlenmesi olmak ile birlikte çocukların tüm eğitim ve öğretim hayatları boyunca meslek seçimlerinde doğrudan olumlu faydalar sağlamaktadır. Bu sayede bu alana ilgisi ve becerisi olan özel çocukların becerileri yıldan yıla yayılarak etkin bir alana çekilmekte ve üniversite hayatları döneminde alanında yetkin birer mühendis ve üretici olmalarının önünü açmaktadır. Aynı zamanda analitik düşünceyi ön plana çıkaran ve pekiştiren robotik eğitimi pratik yaşam ölçütlerinde de daha dinamik, daha çözüm odaklı bireylerin yetişmesinde dolaylı olarak katkı sunmaktadır. Robotik eğitimin bir diğer adı da kodlamadır. Kodlama işlemleri bilgisayar programlarının ve yazılımlarının teknik açıdan profesyonel kullanımına bağlı olarak gelişmekte. Bu gelişim grafiğinde aktif olarak aklındaki üretim güçlerine aksettiren çocukların gelişim ve yaratıcılık alanlarında üstün başarı elde ettikleri de gözlemlenmektedir.

Sunduğumuz robotik eğitimi sayesinde çocuklar hayal güçlerini sınırsız olarak kullanma özgürlüğüne kavuşmaktadır. Bu noktada kendilerine olan güvenleri ve sosyal alandaki yetenekleri de gözle görülür oranlarda artmaktadır. Aynı zamanda bilgisayar teknolojisinin tam kullanımı ile birlikte ileride iş imkanlarından ve kaynaklarından yararlanma konusunda da herhangi bir engel ile karşılaşmamakta ve en az yabancı dil kadar önemli olan bilgisayar yazılım programlarını aktif olarak kullanmayı bilmektedirler.