Eğitmen Eğitimi

eğitmen eğitimi , eğiticinin eğitimi , robotik eğitmen eğitimi , stem eğitmen eğitimi , stem eğitici eğitimi , kodlama eğitmen eğitimi,  istEğitmen Eğitimi

Öğrencilerin merak ve arayış içinde olduğu dönemde en önemli faktör  öğretmenlerdir. Sorgulayan,araştırmacı,yeniliklere açık ve sürekli gelişime inanan,bilgiden bilgi üreten bir gelecek için eğitmenlerin katkısı tartışılmasızdır. Bu nedenle eğitmenler de en az öğrenciler kadar yenilikleri takip etmeli ve öğrenmeye açık olmalıdırlar. Hızlı bir şekilde değişen ve gelişen eğitim modelinde robotik eğitimleri günümüz öğrenme süreçlerinin bir parçası haline gelmiştir. İstanbul Stem Akademi olarak geleneksel öğrenme yöntemlerinin yerini dijital eğitim modeline bıraktığı bu dönemde eğitmenlere gerekli eğitimlerin teorik ve pratik yönlerini kazandırmayı amaçlıyoruz.

 

21. yüzyıl jenerasyonu muhakkak bilinmektedir ki teknolojik aygıtlarla adeta soluk alıp veriyor. Onlarla iç içe yaşıyor, onlarsız neredeyse tek bir dakikasını dahi geçiremez oluyor. Hal böyle olunca da çocukların ve gençlerin eğitiminde teknolojik cihazların da önemi giderek artmaya devam ediyor. Bu amaç doğrultusuna yeni neslin ilgi alanına yönelik olarak gerçekleştirilen yeni eğitim modeli sayesinde eğitime daha sıcak bakmaları, teknoloji ile eğitimi bir arada sürdürmeleri amaçlanmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda da yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen dijital eğitim modelleriyle yeni neslin teknolojik cihazlarla tamamen aydın yeni jenerasyon olarak aktif olmaları amaçlanmaktadır. Bunun için birbirinden farklı programlar ve yazılımlar geliştirilerek geliştirilen tüm bu yeni yazılımlar sayesinde eğitime yönelik ilginin ve dikkat seviyesinin artırılması amaçlanıyor.

Tüm bu amaçlar doğrultusunda da gençlerin kendilerini yeniden keşfetmeleri ve bu keşifleri sonucunda tamamen farklı etnik nitelikler sergilemeye devam etmeleri amaçlanarak sıra dışı özelliklere yer verilmektedir. Bu anlamda eğitmen eğitimi arasında yer alan teknolojik mühendislik harikası yazılımlar sıklıkla artırılan yeni eğitim modeli olmaktadır.

21. yüzyılın yeni eğitim modeli

Günümüzde teknolojiye olan bağlılık beraberinde eğitimin de bu alanla örtüştürülmesini sağlama amacını taşımaktadır. İşte bu amaçlar doğrultusunda geliştirilen yeni eğitim modeli özellikle yazılım mühendislerinin üzerinde uzun süreden beri çalışarak gerçekleştirmiş oldukları modeller arasında gelmektedir. Bu yeni gelişmelerden olarak algoritmik olarak hesap yapabilme yeteneği, analitik düşünme yeteneği ve daha birçok anlamda yeni neslin tamamen soyut düşünebilme kapasitesini artırmaya yönelik birçok eğitim modelleri geliştirilmektedir. Geliştirilen tüm bu eğitim modelleri sayesinde yaratıcılık artırılmaktadır.

Yazılımsal eğitim modelinin amacı

Bu verilen yazılımsal yeni modelin elbette bir amacı vardır. Bu amacı olarak eğitmen eğitimi yaratıcılığı artırmayı ön planda tutmaktadır. Öyle ki günümüzde birçok kişinin genellikle yaratıcılık bakımından sığ kalmaya başladığı ve yenilikler üretmeden bir hayli uzak kalmaya meyil ettiği görülmektedir. Bunun önüne geçmek anlamında geliştirilen yeni eğitim modeliyle soyut düşünebilme ve yaratıcı fikirler üretebilme özelliklerine bağlı olarak teknolojik eğitim modelleri üzerinde durulmaktadır. Tüm bu üzerinde durulan teknolojik eğitim modellerinin sağlamaya devam ettikleri yöntemlerle tamamen farklı bir alana yönelik çalışmalar ele alınmaktadır.